Комп'ютер: ворог чи друг?

/Files/images/КОМП 6.jpg Зараз у багатьох родин є комп'ютер. Якщо ним користуються дорослі, це означає, що рано чи пізно з цим дивом техніки познайомляться й діти, навіть якщо сьогодні вони - лише немовлята в пелюшках. Коли потрібно починати знайомити дитину з комп'ютером? Можливо, до певного часу варто заборонити їй навіть наближатися до нього? Чи навпаки, підштовхнути до ближчого знайомства?

Що кажуть батьки? /Files/images/КОМП 7.jpg

Страхи батьків щодо шкоди, якої комп'ютер може завдати здоров'ю дитини, не завжди є реальною загрозою. І навпаки, те, про що батьки навіть не замислюються, насправді може нашкодити дитині.

Наприклад, дехто й досі вважає, що монітор комп'ютера може бути джерелом радіації. Щодо сучасної техніки, про цей страх можна забути - це скоріше міф. Натомість реальна загроза - електромагнітне випромінювання. Його джерелом, як відомо, є будь-які електроприлади. Щоб уникнути ризику, монітор потрібно розташовувати задньою стінкою до стіни кімнати. Нахилятися над монітором теж не варто.

Ще одна реальна неприємність - електростатичне поле, яке притягує багато пилу. Тому в приміщенні, де знаходиться комп'ютер, потрібно регулярно влаштовувати вологе прибирання.

/Files/images/КОМП 8.jpg Що кажуть педагоги?

Комп'ютер може багато чого навчити дитину за однієї умови - його правильного використання. Не можна залишити дитину віч-на-віч з комп'ютером. Дитина дасть собі раду, але чи отримає користь від контакту з технікою? Навряд чи.

Натомість спеціальні програми та ігри для розвитку можуть бути дуже корисними дитині. Вибираючи гру для своєї дитини, не орієнтуйтеся лише на яскравість обкладинки. Програмний продукт насамперед повинен відповідати віку дитини.

Зазвичай програми та ігри розділені на категорії від 3 до 5 років, від 5 до 7, від 7 до 12.1 навчальні, і розважальні програми можуть бути для дитини корисними.

Заняття за комп'ютером допомагають розвинути здатність до узагальнення і класифікації. За умови навчання без комп'ютера вони починають розвиватися лише з 6-7 річного віку. Під час правильно побудованих занять із комп'ютером дитина розвиває пам'ять та увагу, тренує і вдосконалює нові навички, поліпшує координацію рухів і мислення.

Що кажуть лікарі?/Files/images/КОМП 9.jpg

Перебування біля комп'ютерного монітора негативно впливає на зір дитини. Навіть у зовсім юному віці може виникнути так званий «комп'ютерний зоровий синдром», схожий на запалення: очі червоніють, з'являється відчуття «піску» в очах.

Якщо дитина має такі скарги після того, як посиділа перед монітором, краще порадитися з лікарем. Крім того, може погіршуватися зір у дітей, схильних до короткозорості.

Ще одна медична проблема - відсутність руху. Дитині потрібно багато рухатися -це необхідно для того, щоб нормально формувався скелет. Якщо ж змалку вона проводить багато часу нерухомо (або навіть у незручній позі), починаються проблеми з хребтом. Втомлюваність, головний біль - інші негативні наслідки тривалого сидіння перед комп'ютером.