Сьогодні слово «психолог» часто лунає з засобів масової інформації, на різних конференціях та зібраннях, просто з вуст перехожих людей. Здається, що слово «психолог» стало кличем моди сьогодення. Доводиться чути про всезростаючу роль психолога в суспільстві, важливість даної професії та багато іншого. Однак перш за все слід розібратись, хто такий психолог. Психолог – це фахівець, предметом професійної діяльності якого є психіка людини, її внутрішній світ, переживання, емоції та цілий ряд аспектів, що стосуються психологічної сфери життя людини.

Практичний психолог в закладі освіти має на меті надання кваліфікованої психологічної допомоги з питань психічного розвитку та психологічного здоров’я дітей. В широкому колі явищ, якими опікується психолог знаходимо: адаптацію дітей до нового соціального середовища, дитяча тривожність, замкненість, гіперактивність, відставання в розвитку, дитяча агресія, плаксивість, питання взаємодії з однолітками та дорослими, психологічна готовність до школи та багато іншого. Окремо слід виділити проблеми дитячого насильства (фізичного, психологічного, духовного) та занедбаності з боку батьків.

Оскільки психологічні проблеми часто носять комплексний характер, дитячий психолог підтримує професійні зв’язки та співпрацює з такими фахівцями, як соціальний педагог, дефектолог, логопед, психотерапевт та дитячий психіатр.

Дитячий психолог у своїй діяльності спирається на професійні знання та використовує лише перевірені (надійні та безпечні) методи роботи. Кожному, хто звернувся за професійною психологічною допомогою, гарантується право конфіденційності. Будь-яке розголошення особистої інформації вважається недопустимим.

Кiлькiсть переглядiв: 915