/Files/images/deti/девочка велосипед.jpg ЩОБ ДИТИНА РОСЛА ВИХОВАНОЮ

Всі батьки мріють про те, щоб їх дитина росла розумним, добрим і вихованим. (Багатство і забезпеченість підростаючого чаду теж живлять батьківські мрії, але, як показує практика, достаток - аж ніяк не єдине побажання батьків до майбутнього їхнього малюка). Отже, добрий, усміхнений, ввічливий малюк - мрія кожної мами. А що ж діти? Ці милі крихти немов на зло маминим побажанням ростуть примхливими, жадібними, забіякуватими і неслухняними. "Що ж робити? - Дивується засмучена мати. - Вчу його тільки хорошому, а результат ..."

Так як же навчити дитину основним правилам поведінки, пояснити йому, як вести себе в гостях, в дитячому садку, школі і вдома, на вулиці і в театрі, а також мирно вирішувати спори і поважати старших. Як навчити його так, що б він не з-під палиці, а з задоволенням вітався з дорослими, дякував після обіду і мив руки перед їжею?

Ну чому він такий?/Files/images/deti/язычок.jpg

Перед тим, як рішуче взятися за виховання малюка, варто спочатку розібратися, чому ваша улюблена дівчинка так безглуздо веде себе на людях? З чого раптом милий малюк починає вередувати в гостях? На жаль, але з гіркотою доводиться усвідомлювати, що подібні "приклади" поведінки діти частіше за все бачать навколо себе. Загальновідомо, малюк багато в чому є яскравим відображенням своїх батьків. Не знаючи іншого, він з ранніх років несвідомо копіює маму і тата, адже вони для нього еталон поведінки. Дитину часто порівнюють з білим, чистим, ще не пописаним аркушем паперу. Маленька людина як би "записує" у свою пам'ять все, що чує і бачить навколо. Основне джерело інформації для малюка - навколишнє середовище, в якому він народився, і люди, з якими він спілкується.

/Files/images/deti/405.jpg Що робити? (1)

Перший, найбільш простий і надійний спосіб виховання - це, безсумнівно, власний приклад. Скільки б ви не карали малюка і не підвищували голос, подібні заходи не нададуть ніякого впливу, якщо слова дорослих не будуть збігатися з їхніми вчинками. Ось чому завдання батьків - в першу чергу самим стати гідним прикладом. Подумайте, чому ваша дитина навідріз відмовляється пристойно себе вести в гостях у ваших знайомих. Може бути, ви дозволили собі, збираючись у гості, неввічливо репліку або саркастичне зауваження з приводу господині чи господаря будинку. Ну, що-небудь типу "Зараз він знову заведе ці тужливі розмови" або "Ха-ха. Вона, як завжди, на дієті ". Самі того не помічаючи, ви налаштували малюка на нудний вечір, і вже ніщо не зможе переконати його в цьому. Прохання мами чи тата "вести себе добре" викликає у карапуза повне здивування, адже тітка і дядько, до яких вони прийшли, такі "погані". І ось він починає вередувати, не вітається і огризається на кожне ваше слово.

Звідки це взялося?/Files/images/deti/кривлялка.jpg

Звичайно, батьки - не єдине оточення для підростаючого малюка, а значить, і не єдиний приклад. Інакше все було б занадто просто. Незабутні школа, двір, вулиця і друзі-товариші роблять на дитину часом вплив більше, ніж мама і тато. Які ж заходи варто зробити, щоб не дивуватися в майбутньому: "Ну чому він говорить ці погані слова, адже ми його цьому не вчили?"

Що робити? (2)

Вихід один - контролювати ситуацію. Проводьте з дитиною більше часу. Не втрачайте з уваги: ??що цікаво, до чого, а головне, до кого тягнеться підростаючий спадкоємець. Прості здавалося б речі: знати, хто його друзі й подружки, записати в секцію, відвести на урок музики, організувати сімейне дозвілля.

Саме ці нескладні кроки допоможуть створити з дитиною дружні відносини і проконтролювати його. Головне, щоб на це вистачило вашого часу і бажання.

Вчимося всією сім'єю/Files/images/deti/семья.jpg

Чи варто тлумачити з дитиною про необхідність використання столових приладів за столом, якщо тато наминає картоплю ложкою прямо зі сковороди, а мама перехоплює на ходу. Ви розіллємося, тому що малюк знову не сказав після обіду спасибі? А ви кожного разу повторюєте це "чарівне слово", встаючи з-за столу? А на "дякую" малюка ви не забуваєте відповісти "будь ласка"?

/Files/images/deti/семья 2.jpg Що робити? (3)

Бути ввічливими можна почати вчитися всією сім'єю. Влаштуйте день ввічливості: вимовляєте навперебій цілий день люб'язні слова і виконуйте прохання один одного. Пам'ятайте: ігрові заняття та бесіди в ненав'язливій дружній формі допоможуть навчити дитини всьому. Замість моралі на тему "Маму треба слухатися" почитайте разом на ніч казку. Наприклад, про братика Іванушку. Пам'ятайте, що з ним трапилося? Попив він водиці з копитця і став козенятком, хоча і був повчально попереджений: "Не пий, козенятком станеш". Висновок напрошується сам собою: треба вміти слухатися. А історія про Червону шапочку? Теж є чому повчитися.

І запитала крихітка/Files/images/deti/спрашивает.jpg

Найчастіше дітям важко самостійно розібратися, що ж насправді добре, а що ні. Здійснюючи вчинки, вони намагаються зорієнтувати в дорослому житті, намацати межі дозволеного. "Що буде, якщо я скажу погане слово або без попиту з'їм цукерочку? А якщо покажу мова та нагрублю бабусі? "- Думає малюк і починає діяти.

Що робити? (4)

Пояснювати, пояснювати і ще раз пояснювати. Запастися безмежним терпінням і не кричати, що лаятися негарно, або, відважуючи запотиличник, вигукувати, що битися недобре.

/Files/images/deti/думает.jpg Буду робити добре і не буду погано

Знаєте, що найголовніше у вихованні? Похвала! Як часто ми лаємо дітей за невимовне "Добрий ранок" і ніколи не хвалимо за коректне, ввічливе поводження. Звичайно, в розумінні дорослих це в порядку речей, коли дитина поводиться так, "як треба". За що ж тут хвалити? І все ж: постарайтеся не пропустити момент, коли ваша дитина нарешті зробив "добре". Підтримайте його, дайте зрозуміти, що ви помітили його старання і реакцію на ваші прохання. Найчастіше дітям просто хочеться, щоб на них звернули увагу, і вже вони-то давно розібралися, що зроби вони все вірно, ніхто навіть слова не скаже, але почни вони робити все навпаки - тут же притягнуть загальну увагу, нехай навіть негативний.

І наостанок. Продовжуйте виховувати ваше чадо, навіть якщо бажаний результат не видно ні на наступний день, ні через тиждень. Не шкодуйте витрачених сил і не опускайте рук. Етикет - це правила поведінки людини в суспільстві на все життя. Знання про те, як необхідно вести себе в тій чи іншій життєвій ситуації, допоможуть вашому малюкові в майбутньому стати впевненим і затребуваним людиною. Уміння зорієнтуватися у складних ситуаціях знадобиться дитині в майбутньому, щоб зрозуміти себе і оточуючих, стати цікавим співрозмовником і навіть душею компанії, завести друзів і легко налагодити відносини з вчителями і батьками./Files/images/deti/счастье.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 2251