/Files/images/Картинки/images.jpg
До кінця підходить другий місяць осені. Бабине літо вже позаду і температура потихеньку знижується. Настала пора дощів, перших морозів і сезонної застуди. Небагато людей люблять таку пору. Ми поступово перебудовуємося на холодну пору року, дістаємо з шаф теплі куртки і рукавички ...

Влітку ми звикли до великої кількості вільного часу, овочів і фруктів на столі. Ми багато рухалися і з радістю підставляли обличчя до жаркого сонечка. Зараз же дні стають все коротшими, а можливостей для активного відпочинку все менше. Чим не привід для нудьги? Особливо несолодко доводиться дошкільнятам, у яких зараз щосили кипить навчальний процес: заняття, велика кількість нових тем і підготовка до утренників, концертів. Звідси перевантаження, недосипання, проблеми з поведінкою і хронічна втома. Проте зневірятися не варто! Кожен батько може допомогти своїй дитині легше справлятися з навантаженням і добре себе почувати. І зараз ми вам даємо кілька порад про те, як це зробити.

З давніх часів люди рекомендують регулювати харчування і фізичну активність відповідно до пори року. Для того, щоб легко адаптуватися до осіннього періоду, нам необхідна більш поживна їжа. Без неї організму буде складно чинити опір низьких температур і вірусним атакам. А особливо це актуально для дітей – у них свої потреби. По-перше, їх організм ще не сформувався до кінця і їм потрібно більше калорій, ніж дорослим. По-друге, діти отримують додаткову розумову і фізичну навантаження в садочку, гуртках, підготовці до школи, так що їм життєво необхідно більше енергії. У зв'язку з цим можна порекомендувати ввести в раціон дитини зернові (каші, цільнозерновий хліб, висівки). Ця їжа багата вуглеводами, вона розщеплюється повільно і постачає дитини енергією протягом навчального дня.

Крім того, корисні будуть сухофрукти, Так як це цінне джерело вітамінів і клітковини. Науково доведено, що вони підвищують імунітет і стимулюють мозкову діяльність. Також корисні будуть горіхи. Особливо в цьому відношенні цінні волоські. Вони живлять клітини головного мозку і зміцнюють нервову систему. Але не варто забувати і про кешью (відновлює обмін речовин), арахіс (допомагає при захворюваннях дихальних шляхів), фісташки (регулюють рівень цукру і холестерину в крові).
До всього іншого, в осінньо-зимовий період необхідні жири, які важливі для підтримки температури тіла. Дітям будуть корисні жирні молочні продукти (масло, сир, молоко, сир). Вони ж є гарантією здорових кісток дитини завдяки високому вмісту кальцію. Особливу важливість набувають білкові продукти. Дошкільнятам необхідно регулярно їсти рибу, м'ясо, птицю (зварені або запечені на грилі, в духовці). Без них неможливий синтез гормонів, ріст і розвиток організму.

Ні в якому разі не варто відмовлятися від фізичної активності! Помірні навантаження поліпшать здоров'я дитини і, як не дивно, допоможуть йому в навчанні. Чергуючи розумову і фізичну навантаження, дитина буде менше втомлюватися і зможе легше концентруватися на завданнях.

Кожні батьки знають, як небезпечно переохолодження для дитини. Однак хочеться нагадати про необхідність одягатися по погоді! Адже в дощово-вітряну холодну пору достатньо лише промочити ноги або посидіти на протязі, щоб злягти із застудою. Не варто зациклюватися на можливості хвороби, але берегти себе потрібно! І не треба відмовлятися від шапки – переохолодження голови може викликати застуду, головний біль і випадання волосся.

І найголовніше, що можуть зробити батьки для своєї дитини – підтримати її морально в цей непростий період! Не варто забувати про дітей, навіть якщо вони здаються дуже самостійними. Кожної дитині, як ясельного віку, так і дітям старшого дошкільного віку необхідна увага батьків. Нехай ваша участь у житті дитини не обмежується короткими фразами і відвідуванням батьківських зборів. Знайдіть час для задушевної розмови, спільного виконання домашньої роботи, чи домашніх завдань або хоча б сімейного перегляду фільму. А у вихідний можна відвідати парк або відправитися всією сім'єю за місто. Повірте, цей внесок окупиться сторицею!

/Files/images/Картинки/bzhd1.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 305