КАЗКОВИЙ ДИВОГРАЙ СУХОМЛИНСЬКОГО

/Files/images/tematichn_/suhomlnskiy/kazki/1.jpg "Камінь", казка-оповідання Василя Сухомлинського
"У лузі, під гіллястим дубом, багато років жила криниця. Вона давала людям воду. Під дубом біля криниці відпочивали подорожні.Одного разу до дуба прийшов хлопчик. Він любив пустувати. Тож і подумав:«А що воно буде, як я візьму оцей камінь і кину його в криницю! Ото, мабуть, булькне дуже!»Підняв камінь, кинув його в криницю. Булькнуло дуже. Хлопчик засміявся, побіг і забув про свої пустощі.Камінь упав на дно і забив джерело...."(Василь Сухомлинський)
Василь Сухомлинський, "Кому ж іти за дровами" (казка-оповідання для дітей)
"Край села живе вдова з трьома синами. Два сини вже дорослі юнаки, високі, ставні, славні, красиві. А третій -підліток Юрко -маленький, тоненький, мов очеретина.Було це взимку. Впав глибокий сніг, дме північний вітер, тріщить мороз. Мати говорить -немовби сама до себе, але щоб і сини чули: "Холодно, діти. А дров немає... Кому ж за дровами йти?..."(Василь Сухомлинський)
/Files/images/tematichn_/suhomlnskiy/kazki/2.jpg
/Files/images/tematichn_/suhomlnskiy/kazki/3.jpg "Флейта і вітер", казка Василя Сухомлинського
"У саду на лавці сидів Музикант. Він грав на флейті. До його чудової пісні прислухалися і пташки, й дерева, й квіти. Навіть Вітер приліг під кущем і з подивом слухав гру на флейті. Грав Музикант про сонце в блакитному небі, про біленьку хмаринку, про сіреньку пташку-жайворонка і про щасливі дитячі очі.Замовкла пісня, поклав Музикант флейту на лаву й пішов до хати. Підвівся Вітер з-під куща, прилетів до флейти та й подув з усієї сили..."(Василь Сухомлинський)
Василь Сухомлинський, "Два метелики" (казка)"
Над зеленим лугом літали два метелики. Один білий, а другий червоний. Зустрілися, сіли на зеленому листочку та й хваляться. Білий метелик говорить: "Мої крильця найкрасивіші, бо я схожий на білу хмаринку."А червоний метелик і собі хвалиться..."(Василь Сухомлинський)
/Files/images/tematichn_/suhomlnskiy/kazki/4.jpg
/Files/images/tematichn_/suhomlnskiy/kazki/5.jpg "Велике і мале", казка (Василь Сухомлинський)"
У корови Лиски народилось Телятко. Воно ще маленьке, але вже вибрикує. Припало Телятко до матері, напилось молока, й захотілось Теляткові погуляти.Пішло воно по двору, дивиться — сидить маленьке звірятко. Доторкнулось Телятко до маленького звірятка, а на ньому пух м’який-м’який, ще м’якший, ніж материнське вим’я.Дивиться маленьке звірятко на величезного звіра -теля, прищулилось і сидить собі тихо-тихо..."(Василь
Василь Сухомлинський, "Ласкавий вітер і холодний вітрюга" (казка)"
У темному лісі, в глибокому яру спали два вітри. Ласкавий Вітер — хлопець з синіми очима. А холодний Вітрюга — дід з колючою бородою.Прийшла зима. Сонечко не могло піднятися високо над землею. Білі сніги вкрили поле. Зашуміли тривожно верховіття дерев. Прокинувся в глибокому яру холодний Вітрюга..."(Василь Сухомлинський)
/Files/images/tematichn_/suhomlnskiy/kazki/6.jpg
/Files/images/tematichn_/suhomlnskiy/kazki/7.jpg Казка Василя Сухомлинського "Зайчик і місяць"
"Холодно взимку Зайчикові. Вибіг він на узлісся, а вже ніч настала. Мороз тріщить, сніг проти Місяця блищить, холодний вітрець з яру повіває.Сів Зайчик під кущем, простяг лапки до Місяця, просить: "Місяцю, любий, погрій мене своїми променями, бо довго ще Сонечка чекати..."(Василь Сухомлинський)
Василь Сухомлинський, "Куди поспішали мурашки" (казка-оповідання)"
На дереві сиділа білочка. Вона їла горіх. Смачний, бо аж очі заплющила. Крихітка горішка впала на землю. За нею друга, третя. Багато крихіток впало на землю.А стежечкою між травою бігла Мурашка. Поспішала по їжу маленьким мурашенятам. Вона прямувала на баштан: чула, що там є багато солодких крихіток кавуна. Раптом чує -падають з дерева крихітки горішка. Попробувала Мурашка -горішок запашний і смачний...."(Василь Сухомлинський)
/Files/images/tematichn_/suhomlnskiy/kazki/8.jpg
/Files/images/tematichn_/suhomlnskiy/kazki/9.jpg "Хризантема й Цибулина", казка-оповідання (Василь Сухомлинський)"
Недалеко від хати росла Хризантема. На спаді літа вона зацвіла ніжним рожевим цвітом і милувалася своєю красою. Її квіти шепотіли: "Які ми гарні... " А поруч із Хризантемою росла Цибулина. Ну, звичайнісінька цибуля. На спаді літа Цибулина доспіла, зелене пір'я зів'яло, й від неї відгонило гострим духом. Хризантема морщила носа ... Цибулина мовчала... Проти Хризантеми вона відчувала себе простачкою..."(Василь Сухомлинський)
"Весняний вітер", казка-оповідання (Василь Сухомлинський)"
Клен цілу зиму спав. Крізь сон він чув завивання хуртовини і тривожний крик чорного ворона. Холодний вітер гойдав віти, нагинав їх. Та ось одного сонячного ранку відчув Клен, ніби до нього доторкнулось щось тепле і лагідне. Прокинувся Клен. А то до нього прилинув теплий весняний Вітер. "Годі спати, - зашепотів весняний Вітер. - Прокидайся, весна наближається..."(Василь Сухомлинський)
/Files/images/tematichn_/suhomlnskiy/kazki/10.jpg
/Files/images/tematichn_/suhomlnskiy/kazki/11.jpg "Дуб під вікном", казка-оповідання (Василь Сухомлинський)"
Молодий лісник побудував у лісі велику кам'яну хату і посадив дуба під вікном. Минали роки, виростали у лісника діти, розростався дубок, старів лісник. І ось через багато літ, коли лісник став дідусем, дуб розрісся так, що заступив вікно. Стало темно в кімнаті, а в ній жила красуня - лісникова внучка..."(Василь Сухомлинський)
"Гавеня і Соловей", казка (Василь Сухомлинський)"
Вивела Гава одне-єдине пташеня - Гавеня. Вона любила своє дитя, частувала його смачними черв'ячками. Та ось полетіла Гава по їжу й пропала. Уже й сонечко піднялося вище за дерево, на якому вони жили, а матері все нема. Заплакало Гавеня. Плаче, сльози струмками ллються додолу. Чимало пташок притихло, жаль їм бідолашного малого..."(Василь Сухомлинський)
/Files/images/tematichn_/suhomlnskiy/kazki/12.jpg
/Files/images/tematichn_/suhomlnskiy/kazki/13.jpg "Найгарніша мама", казка (Василь Сухомлинський)"
Випало Совеня із гнізда та й повзає лісом. Далеко забилось, не може знайти рідного гнізда. Побачили птахи малого - некрасивого, з великою головою, вухатого, банькатого, жовторотого. Побачили та й питають, дивуючись: - Хто ти такий? Де ти взявся?.."(Василь Сухомлинський)
"Суперечка двох книг" (Василь Сухомлинський)"
У бібліотеці на полиці стояли поруч дві книги. Одна — в шкіряній оправі, назву тиснено золотими літерами. Це книга про Великого Завойовника. Друга — в тонкій сіренькій обкладинці. Це книга про Плугатаря й Сіяча..."(Василь Сухомлинський)
/Files/images/tematichn_/suhomlnskiy/kazki/14.jpg
/Files/images/tematichn_/suhomlnskiy/kazki/15.jpg Василь Сухомлинський, "Співуча пір'їнка" (казка)"
Є на світі дивовижний птах — Стрепет. Він співає… чим, як ви думаєте, діти? Він співає крилом. Має він у своєму крилі особливу співучу пір’їнку. Летить Стрепет, і коли захочеться йому співати, то розправляє крила так, що співуча пір’їнка висувається і настроюється на спів. Лунає тонкий свист. Схожий він і на звучання найтоншої струни, коли по ній водити смичком, і на пісню вітру в тонкій стеблині очерету.Та ось трапилось лихо. Загубив Стрепет співучу пір’їнку. Випала вона й упала на землю. Захотілось Стрепетові поспівати, а співучої пір’їнки немає..."(Василь Сухомлинський)
"Намисто з чотирма променями" (Василь Сухомлинський)"
Побачило Сонечко хвору Дівчинку в ліжку. Дівчинка лежала, очі її були закриті, вона тихо стогнала.Жаль стало Сонечкові Дівчинку. Нахилилось воно над її голівкою й тихо прошепотіло: "Візьми, Дівчинко, чарівне намисто з чотирма променями. Чотирьох нещасних ти можеш зробити щасливими. На кого спрямуєш промінь — той і стане щасливим."Відкрила очі Дівчинка, бачить — лежить на постелі чарівне намисто, чотири промені грають на стіні.«На кого ж направити щасливі промені? — думає Дівчинка. — Хто у нас нещасливий?»Подумала і важко зітхнула: нещасними були бабуся, дідусь, тато й мама. У бабусі зуб болить, у дідуся ліжко скрипить, татко горілку п'є, мама сльози ллє..."(Василь Сухомлинський)
/Files/images/tematichn_/suhomlnskiy/kazki/16.jpg
Кiлькiсть переглядiв: 818