про проведення тематичного Тижня, присвяченого
пам’яті В.О. Сухомлинського «Людина починається з добра»

І. Мета та завдання Тижня

Це Положення визначає порядок проведення тематичного Тижня пам’яті В.О. Сухомлинського «Людина починається з добра».

Головною метою Тижня є вшанування пам’яті В.О.Сухомлинського, популяризація, вивчення та впровадження в практику роботи педагогічної спадщини педагога-гуманіста.

Основні завдання Тижня:

- реалізація педагогічних ідей В.О. Сухомлинського в сучасній практиці закладу дошкільної освіти;

- формування духовно-моральних цінностей, орієнтирів, переконань дошкільників та створення умов для підвищення рівня їх моральної активності;

- розширення та уточнення знань педагогів щодо основ гуманістичної педагогіки В.О. Сухомлинського;

- використання літературної спадщини В.О. Сухомлинського в різних формах освітньої діяльності;

- організація батьківського всеобучу з питань виховання дітей на засадах педагогічних ідей В.О. Сухомлинського.

ІІ. Організація та керівництво проведення Тижня

Загальне керівництво, координація та організація проведенняТижняздійснюється Управлінням освіти адміністрації Шевченківського району Харківської міської ради.

Організаційні заходи Тижня у закладах дошкільної освіти здійснюють керівники.

ІІІ. Термін проведення Тижня

Тиждень проводиться з 19 по 23 листопада 2018 року у закладах дошкільної освіти усіх типів та форм власності.

ІV. Учасники Тижня

До участі у Тижні запрошуються працівники закладів дошкільної освіти, вихованці та їхні батьки.

V. Шляхи реалізації завдань Тижня

Інформаційні заходи:

- проведення інформаційної кампанії (інформація у батьківських куточках, буклети, стенди, виставки, експозиції з досвіду творчої реалізації педагогічних ідей В.О. Сухомлинського);

- висвітлення на сайті ЗДО змісту та ходу Тижня.

Практичні заходи:

- підготовка та проведення інтегрованих, тематичних занять, розваг, святз питань соціально-морального, пізнавального, мовленнєвого, емоційно-ціннісного, художньо-естетичного розвитку дітей;

- створення тематичних освітніх проектів;

- організація літературних вікторин, конкурсу дитячих малюнків «Живі сторінки казок В.О. Сухомлинського»;

- створення на сайті закладу дошкільної освіти літературної сторінки «Казковий дивограй Сухомлинського»;

- залучення до участі у заходах працівників ЗДО, батьків вихованців;

- організація та проведення для педагогів та батьків «круглого столу», педагогічних читань, конференцій «Педагогічна спадщина – погляд сьогодення».

VI. Звіти

Інформація про проведення Тижня подається до методичного центру Управління освіти:

- план проведення Тижня;

- фотозвіт про хід та підсумки проведення Тижня (2-3 фотографії у формі фотоколажу формату А-4);

до 29.11.2018

VІІ. Умови заохочення учасників Тижня

За підсумками організації та проведення Тижня визначаються кращі заклади дошкільної освіти, які відзначаються дипломами Управління освіти.

Критерії оцінювання:

- змістовність запланованих заходів;

- якість викладення матеріалу з максимальною інформативністю на сайті закладу.