/Files/images/patriotizm/dti_ukrants/20-19-2-1000x1000.png Конспект заняття на тему: «Державні символи України»

Розробила Грабова Світлана Володимирівна, вихователь групи № 9

Мета: продовжувати збагачувати знання дітей про державні символи України (Герб, Гімн, Прапор); продовжувати навчати дітей створювати роботу в техніці торцювання; удосконалювати технічні вміння і навички; виховувати інтерес до творчої праці; розвивати зв’язне мовлення та дрібну моторику.

Матеріал: Державні символи України, картки «Знайди укр. прапор і герб», пазли «Герб та Прапор», гофрований папір, клей, ампулки з ручок, ножиці, шаблон – заготовка прапора з тризубом.

Хід заняття:

- До нас сьогодні завітало багато гостей, давайте з ними привітаємося та подаруємо свої посмішки.

- Діти, а як називається наша Держава? (Україна)

- Назвіть державні символи України. (Герб, Прапор, Гімн)

- Зараз я вам прочитаю легенду про державні символи. А ви уважно слухайте та доповнюйте.

Легенда «Брати»

Колись дуже давно жила жінка, яку звали Україна, і мала вона трьох синів. Росли вони чесними, сміливими, дуже любили свою матусю. Виросли і вирішили піти у світ.

«Що ж, - говорить мати, - ідіть, сини, та пам’ятайте рідну домівку». І дала старшому золоту корону з трьома промінцями: воля, честь, свобода, щоб в далекім краю зігрівала вона серце.

Минув час, і завдяки своєму розуму став старший син великим князем. Трипроменева корона зігрівала людей і вела їх уперед, вказувала шлях до кращого життя. А звали старшого сина … (Герб Тризуб)

- Збирається в дорогу середній син. Дала йому мати синьо – жовтий одяг, що виткала із ниток блакитного неба та золотого пшеничного колоска.

Він здіймався у височінь, бачив усіх, хто потребував допомоги, захищав від злих сил, прославляв свою неньку добрими справами. А звали середнього сина … (Прапор)

Третьому синові мати подарувала чарівний голос. Він так гарно співав, що люди впізнавали в ньому матусин голос. Він оспівував свою рідну землю, повноводні ріки, славних людей. Його пісня була урочистою. Хто її слухав, підводився і віддавав честь матері, яка виростила таких синів. Як звали наймолодшого сина … (Гімн)

- Люди впізнавали їх, говорили, що це – сини неньки – України. Брати прославляли свій рідний край, Батьківщину. І там, де вони проходять, завжди звучить урочиста пісня.

- Ось така легенда про трьох братів.

Бесіда:/Files/photogallery/9282/0-02-05-aebd82dbc4fc08edd775344c060e82fd08d7f70265cb3814d980a93f2a6d1619_full.jpg

- Як називається Державний Герб? (Тризуб)

- Якого кольору Державний прапор України? (Синьо – жовтий)

- Яким слова починається Державний Гімн України? (Ще не вмерла України, ні слава, ні воля ...)

- А як називається основний закон України? (Конституція)

- Як називається столиця України? (Київ)

- А яку назву має наше місто? (Сватове)

- Що ж, ви є справжніми маленькими громадянинами України, добре вже знаєте про символи своєї держави.

Робота з картками «Знайди український прапор і герб»

Перед дітьми великі картки – фони та маленькі картки із зображенням гербів та прапорів. Потрібно серед маленьких карток знайти Прапор і Герб України і накласти на відповідні зображення на великій картці – фоні.

Робота з пазлами

Перед дітьми розрізані кольорові картки – пазли із зображенням прапора та герба. Запропонувати дітям скласти малюнок і сказати, що вийшло.

- Діти, а зараз я пропоную вам, закінчити нашу роботу, над якими ми вже почали працювати на минулому занятті.

- Ми продовжуємо працювати в техніці торцювання, нагадайте мені, що ми зображуємо? (Прапор України на якому зображений Герб - Тризуб)

- Вихователь нагадує послідовність виконання роботи. Діти починають працювати.

(Робота дітей, під муз. супровід)

- Що ми сьогодні робили?

- Про що спілкувалися?